İletişim Bilgileri

BEÇİN DOĞAL ÜRÜNLER

  • Yetkili Kişi: ERTAŞ AVCI
  • Telefon numarası: +90 (543) 830-78-41 dahili no 543, 05438307841
  • Skype: avcizeytinyag@hotmail.com
  • Adres: BEÇİN MAH.KARAYOLLARI BULVARI NO:154-1, Milas, Muğla, 48200, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Hakkımızda

Avcı Çiftliğine Hoşgeldiniz…
Ertaş Avcı
Avcı Çiftliği'nin tarihi 1920 senesine dayanmakla beraber, 1930 yılından beri 83 yıldır AVCI Ailesi tarafından işletilmektedir. Büyük dedemiz Kurtuluş Savaşı Gazisi Hasan Avcı tarafından bu topraklarda başlamış olan hikayeyi, artık ailemizin 4.kuşağına bırakmaya hazırlanıyoruz…

Avcı Çiftliği, Çamköy-İkizköy-Kayaderesi üçgenindeki Marçal Dağı eteklerinde ,çam ormanlarının içinde kurulmuştur.Dedelerimiz yörüktür. İlk buraya hayvanları otlatmak ,pınar(mınar) su kaynağı bulumasından ve yüksek yayla havası olmasından dolayı yerleşmişlerdir.Yerleşik hayata geçtikten sonra 1930 yılından itibaren makilik alanları temizleyerek delice zeytin fidanlarına memecik ve domat cinsi zeytiner aşılamışlar ve büyük bir zeytin ormanı oluşturmuşlardır.Etrafı çam ormanlarıyla kaplı bu alan doğa harikası görünümdedir. Bu geniş alan tepelik ve makilik alanlara, hayvan meralarına, yaylalık alanlara , çok değişik coğrafi özelliğe ve mikro-klimalara sahip geniş bir alana sahiptir.

Biz bu topraklarda 83 yıldır doğal yollarla üretim yapmış olsak da,Beçin 2011 olarak markamızı aldık ve aynı isimle -Beçin2011- başvurarak tüm gerekli şartları yerine getirerek , Organik Tarım Belgesi'ni almak için başvuru yaptık ve Türkiye'nin en büyük organik tarım işletmelerinden biri haline gelmek için çalışmaktayız.Şişeleme ve paketleme tesisimiz Milas-Ören yol üzeri Menteşe Beyliğinin Başkenti Beçin'e yapılmaktadır. Ege Atasözümüzün dediği gibi "bağ kendinden, zeytin dededen olur" mantığı ile her sene bizden sonraki nesiller için yüzlerce yeni zeytin fidani dikiyoruz ve bize emanet edilmiş olan on binlerce zeytin ağacımıza da sevgiyle bakıyoruz.

Organik olmasının yanısıra çifliğin kendi eko sistemi içinde dönmesini önemsiyoruz.Tarım ve hayvancılığı kapsamlı ama doğaya saygılı bir şekilde yapıyoruz. Tarlalarımızda kendi küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarımızın gübrelerini kullanıyor, süt ve besi hayvanlarımızı kendi tarlalarımızda ektiğimiz yonca, arpa, burçak ve buğday ile besliyoruz. Çiftlik için çalışan ekiplerimize yardımcı olarak sayıları 200 ‘e yaklaşan keçi ve koyunlarımız ile zeytinliklerimizin otlarını temizliyoruz.

Zeytinliğimizin bir kısmının etrafını,örme tellerle çevirerek içine adaçayı,karabaş otu,kekik gibi aromatik bitkiler ektik.Hem bunu arılarımızın faydalanması için hemde organik aromatik bitkiler yetiştirmek için yaptık.

Çifliğimizde bulunan ve her yıl çoğalan zeytin ağaçlarımız dışında topraklarımızda mevsime ve iklime uygun çeşitli meyva , sebze ekiliyor. Sulama kendi kuyularımızdan yapılıyor.Ayrıca dört mevsim kendi çiftliğimizde arı kovanlarımız bulunmakta,katkısız,organik arı ürünleri elde edilmektedir.

Doğa’dan aldığımızı, doğa’ya geri veriyoruz…

Bugüne kadar Avcı Çiftliğin’nin ürünleri sizlerin sofralarına markasız olarak ulaştı yada farklı markalar adıyla aracı firmalar tarafından ulaştırıldı. Bundan sonra ise sizlere BEÇİN markamız ile doğrudan ulaşamayı hedefliyoruz. Bizlere göstereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.

Şirket Bilgileri

İletişim Bilgileri

Yetkili Kişi: ERTAŞ AVCI
Web Sitesi: http://becin-guney-ege-dogal-yoresel-urunler-ltdsti.ticiz.com

Genel Bilgiler

Başlık: BEÇİN DOĞAL ÜRÜNLER
Şirket Türü: Üretici
Sunulan Ürünler ve Hizmetler: soğuk sıkım sızma zeytinyağı,bal,keçiboynuzu,kekik,adaçayı,incir,ceviz
Adres: BEÇİN MAH.KARAYOLLARI BULVARI NO:154-1, Milas, Muğla, 48200, Türkiye
Telefon Numarası: +90 (543) 830-78-41 dahili no 543, 05438307841
Skype: avcizeytinyag@hotmail.com
Web sitesi: www.topraktansofraya.com
Ticari Markalar: BEÇİN
Personel Sayısı: 5 kişiden az

Şirket Türü ve Sermayesi

Kuruluş Yılı: 2015
Tüzük Sermayesi: 10 bin — 50 bin TL
Şirket Türü: Şahıs şirketi

Üretim Detayları

Üretim Alanı: 100 — 300 m²
Bölge: MİLAS
Kalite Kontrol: İç kontrol
Üretim Hattı Sayısı: 3