İletişim Bilgileri

BEÇİN DOĞAL ÜRÜNLER

  • Yetkili Kişi: ERTAŞ AVCI
  • Telefon numarası: +90 (543) 830-78-41 dahili no 543, 05438307841
  • Skype: avcizeytinyag@hotmail.com
  • Adres: BEÇİN MAH.KARAYOLLARI BULVARI NO:154-1, Milas, Muğla, 48200, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
Kekik Balı 1 kg 35 tl

Kekik Balı 1 kg 35 tl

balcınızdan doğal kekik balı
stokta var
35 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: ERTAŞ AVCI
  • Telefon numarası: +90 (543) 830-78-41 dahili no 543, 05438307841
  • Skype: avcizeytinyag@hotmail.com
  • Adres: BEÇİN MAH.KARAYOLLARI BULVARI NO:154-1, Milas, Muğla, 48200, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

%100 DOĞAL ÖZEL ÜRETİM KEKİK BALI

Kekik (Thymus); dünyada çok önemli bir yere sahip dünya üzerinde 350 farklı türü bulunan çok özel bir bitkidir. Arıların Kekik bitkisinden toplayarak yapmış oldukları Kekik Balı ise popülaritesini arttırarak yüzyıllardır dünyada önemli bir yer kazandı.

Kekik bitkisi, Akdeniz bölgesine özgün bir bitki olmasına rağmen, KEKİK BALI; Yeni Zelanda ve Avustralya'da da büyük öneme sahip bir bal haline geldi. Tüm Güney Avrupa bu bitkiye büyük önem verirken ( bilhassa İspanya,Yunanistan,Fransa), ardından Kuzey Afrika ve ABD'de Berkshire ve Catskill dağlarında arıcılıkda KEKİK BALI benzer iklimlere kadar yayıldı.

Kekik balı Bal çeşitlerinin arasında en kaliteli olanlarından biridir. Saf kekik otundan öz toplayan arıların ürettiği şeffaf, kekik kokulu, buruk tatlı bir baldır. Karaciğer başta olmak üzere, mide, astım ve egzama hastalıklarına iyi geldiği halk arasında bilinir.

Ayrıca Kekik Balı enzim içeriği bakımından çok zengindir. İçeriğindeki timol denilen terpenik maddeden dolayı Antiparaziter etkisi ile bilinir. Kekik balı soğuk algınlığını kısa sürede giderir ayrıca yara iyileştirici özelliği vardır. Kuvvetli antiseptik özelliğinden dolayı da bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kekik Balı özel bir aromaya sahiptir. Yüksek kekik bitkisi içeren Kekik Balları çabuk kristalize olur. Romalı yazar filozof Pliny; MS77-79 yıllarında yazdığı Naturalis Historia adlı eserinde Kekik Balı için; "Renkli Altın, ne hoş ne tatlı bir güçtür" benzetmesini yaptı. Tıbbın babası Hipokrat bile ; "Kekik bal ile poleni ülser yaraları için eksik etmeyiniz" dedi.

Kekik Balı antiseptik, antimikrobiyal, anti-mantar, anti-bakteriyel, antifungal özelliklerine sahiptir. Kekik balı, enfeksiyonlarda kullanılmak için halen Yunan Tababetinde önemli bir yerdedir. Eski Yunanlılar barsak hastalıklarına karşı Kekik balını kullanırlarken halen günümüzde de oldukça yaygın şekilde kullanmaktadırlar.

Kekik Balı faydaları ; Gribal enfeksiyonlar, Soğuk algınlıkları, Cilt güzelleştiricisi, Vücuttaki bakterilerin büyümesini engeller, Virüsler, Nedensiz öksürüklere fayda verir, Anti-kolesterol özelliği ile kolesterol düşürür. Ayrıca Kekik Balı Salmnonella, Helicobacteri Pylori, Coli ve Vibrio kolera gibi virüsleri temizlemede ve bakterileri öldürmede çok başarılıdır. Ayrıca Yunanistan'da Kekik Balı üzerine yapılan bir klinik araştırmada ; İçerdiği bileşenlerden dolayı ; Meme kanseri (MCF-7), Rahim kanseri (Ishikawa) ve Prostat (PC-3) kanserlerine en çok fayda veren içerdiği fenolik asitler, hidroksimetilfurfal ve tüm fenoliklerin en yüksek Kekik Balında olduğunu belirtmişlerdir.

Kekik Balı içerdiği bileşikler, yağlı asitler ve tüm bal ekstreleri sayesinde MCF-7, Ishikawa ve PC-3 hücrelerinin canlanmasını azalttığını tespit etmişlerdir. Sonuç olarak Kekik balını, bu üç tümör durumunda bilhassa kullanılmasını öngörmüşlerdir. Kekik balı çeşit balların en iyilerindendir. Ancak oranı önemlidir.

BEÇİN Kekik Balı ise; gezdirilen kovanlardan alınmayan, sadece Kekik bölgesinden elde edilen, %90 kekik içeren, KENDİ ARILARIMIZ sayesinde elde ettiğimiz Kekik Balı; HAKİKİ KEKİK BALIDIR ve faydaları çok fazladır. Yine burada esas önemli olan Kekik Balı'nın neye fayda verdiğinin yanısıra; içeriği yüksek timol içeren tamamıyle kekik yöresinden elde edilmiş olan saf, katışıksız, şekersiz, kekik oranı yüksek yerden alınan gerçek Kekik Balı olmasıdır.

BEÇİN MARKASIYLA sattığımız KEKİK BALI son mahsül üretimi Ege Bölgesi Muğla Marçal dağları bölgesi %100 Saf, hiç bir katkı içermeyen, %100 KEKİK BALIDIR.

Sipariş bilgileri
  • Fiyat: 35 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: Muğla'daki Bal
Oluşturma tarihi: 06.11.2016 20:42
Düzenleme tarihi: 18.11.2017 14:00